Kto som

Volám sa Viktória Valachovičová. Narodila som sa 6. augusta 1982 v Novej Bani rodičom Ing. Milanovi Mackovi, programátorovi a manažérovi a Mgr. Jarmile Mackovej, rod. Mihálovej, učiteľke. Mám staršiu sestru Zuzanu. Navštevovala som základnú školu v Novej Bani, po vzniku cirkevnej školy som ako piatačka prestúpila na túto novovzniknutú školu. Pokračovala som štúdiom na Gymnáziu Františka Švantnera. V roku 2005 som ukončila Ekonomickú univerzitu (EU) v Bratislave, odbor Medzinárodné podnikanie.

Zamestnala som sa vo firme VÚEZ, a.s. Levice ako referent zahraničných vzťahov. Pripravovala som projektové žiadosti o finančné prostriedky z eurofondov. V roku 2006 som sa vydala a koncom júna 2007 odišla na materskú dovolenku. Narodila sa nám dcéra Paulínka, dva roky na to syn Filip. Počas materskej dovolenky som absolvovala doktorandské štúdium na EU v Bratislave, ktoré som ukončila v roku 2011. Viedla som semináre na univerzitnej pôde, aj vo firmách. V roku 2012 som sa vrátila naspäť do práce. Pracovala som v oblasti výskumných, vývojových, či vzdelávacích projektov.

V rokoch 2014 – 2017 som bola na materskej dovolenke s najmladším synom Lukášom. V tom čase som sa stala poslankyňou mestského zastupiteľstva, nadobudla som skúsenosti s fungovaním samosprávy a naučila sa spolupracovať s ľuďmi s rôznymi názormi. V marci 2017 som nastúpila späť do práce, avšak na novú pozíciu personálnej manažérky.

Som cieľavedomá, pracovitá a zodpovedná. Rada sa učím nové veci. Medzi moje záľuby patrí šport, najmä bicyklovanie, lyžovanie, turistika, či práca v záhrade. Som spoločenská, s manželom a deťmi sa často stretávame s rodinnými priateľmi. Máme radi kultúrne podujatia a veľmi nás tiež baví sledovať športové či umelecké úspechy našich detí.